Moto GP: Markes šampionski u poslednjem krugu!

> 11:39

Vozač Honde Mark Markes pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Tajlanda i uvećao prednost u generalnom plasmanu.

Terzićeve devojke nemilosrdne!

Markes je do sedme pobede u sezoni došao rezultatom 39 minuta, 55,722 sekunde.

On i Andrea Dovociozo iz Dukatija su vodili veliku borbu za pobedu, a Markes je u poslednjoj krivini izbio ispred protivnika i pobedio.

Doviciozo je prošao kroz cilj sa 0,115 sekundi zaostatka, a treći je bio vozač Jamahe Maverik Vinjales sa zaostatkom od 0,270 sekundi. Četvrto mesto zauzeo je Valentino Rosi iz Jamahe, a peti je bio Žoan Zarko iz Jamahe. Vozač Honde Dani Pedrosa nije završio trku.

"U prošlosti sam uvek gubio od vozača Dukatija u poslednjem krugu, ali ovoga puta sam dao 100 odsto. Sjajno je pobediti ovde, posle teškog vikenda. Napravili smo korak više ka našem snu i osvajanju titule", rekao je Markes.

On je vodeći u generalnom plasmanu sa 77 bodova više od Divicioza. To je drugi put uzastipno da je Doviciozo vodio u samoj završnici trke, a da je izgubio.

"Nije lepo izgubiti u poslednjoj krivini. Ova staza nije za nas. Došli smo ovde i mučili se kao u februaru na zimskim testiranjima. Borili smo se za pobedu i obavili neverovatan posao. Nastavićemo da napredujemo", rekao je Doviciozo.

Naredna trka u Moto GP šampionatu na programu je 21. oktobra za Veliku nagradu Japana.