Fantastičan početak plej-ofa - Produžetak, maniri navijača, povreda Veličkovića i 1:0 za Zvezdu!

> 19:57

Fantastična utakmica i pobeda Crvene zvezde nakon produžetka  u prvom polufinalu ABA lige.

Derbi Istanbula na strani Galate

Domaći u ovom derbiju su bil bolji sa 106:101. Gledali smo fantastičan derbi koji je pobendika dobio nakon produžetka. Prvo poluvreme maltene bez nekog većeg učinka a onda drugih 20 minuta i sjajne partije igrača obe ekipe.

Crvena zvezda je bolje otvorila ovaj duel. Crveno-beli su imali prednost od 15:5 na početku utakmicu. Beron je bio taj koji je nosio domaćina, ubacio je 8 poena u tim trenucima.

Gotovo prvih pet minuta utakmice nismo videli puno koševa. Jake odbrane i dosta promašenih šuteva, ono što smo i očekivali. Videli smo dosta preuzimanja, dosta izolacije i dosta poena iz reketa.

Beron je sa dve pogođene trojke napravio tu prednost koju su gotovo crveno-beli držali do sredine druge četvrtine. Njega je zamenio Kej Si Rivers pa su njih dvojica bili najefikasniji na poluvremenu sa po 11 poena. Na drugoj strani, Lenedjl je postigao 6, Si 5.

Imala je Crvena zvezda i 23:9, ali su se crno-beli vratili. Si i Renfro su ubacili po trojku pa se na poluvreme otišlo sa 36:35 za crveno-bele. Crno-beli za tri šutiraju 7/16, sa druge strane crveno-beli 4/16.

Veliki hendikep je imao tim Milana Tomića jer se na povredu poćalio Džo Reglend nakon jedne situacije ispod koša.

Partizan je drugo poluvreme otvorio serijom 9-0. Očigledno je Andrea Trinkijeri pronašao prave reči za svoje igrače i motivisao ih da bolje započnu drugih 20 minuta. Nije nešto štimalo u taboru crveno-belih pa smo nakon samo sedam minute igre videli potpuni preokret i +10 za Partizan - 56:46.

Uneli su živosti Nikola i Stefan Janković u igru Partizana. Pre svih Stefan je pogodio neke teške šuteve kao i Vanja Marinković. Neefikasnu treću četvrtinu crveno-belih su prekinuli Dobrić i Davidovcima šutevima za tri poena u završnici. Prvi je pogodio jednu, drugi dve pa je Partizan sa +3 ušao u poslednjih deset minuta - 57:60.

Serija Ognjena Dobrića se u poslednjem periodu nastavila. Ubačen šut za dva, potom i za tri poena i ponovo crveno-beli u prednosti - 65:63. Filip Čović je u sledećem napadu nastavio sa sjajnom utakmicom, tri poena i +5 za domaćina.

Početak poslednjeg perioda i koš za koš. Prvi problem u taboru crveno-belih se javio kada je Odžo zaradio četvrtu ličnu grešku. Bili Beron je sedeo dugo na klupi, vratio se u igru i naravno trojka i prvi poeni u drugom poluvreemnu za sjajnog šutera Crvene zvezde.

Nakon tvrdog prvog poluvremena, u drugom dosta pogodaka sa distance. Filip Čović je nastavio da igra utakmicu sezone a Vanja Marinković nije promašio u drugih 20 minuta. Trojka Vanje Marinkovića, loš faul Cirbesa i dva pogođena penala Sija i 77:76 za crveno-bele.

A onda na četiri minuta pre kraja, težak pad Novice Veličkovića i povreda. Na prvi pogled, činilo se da je skočni zglob stradao ali ono što je još tragičnije, jeste da su navijači Crvene zvezde zviždali Partizanovom kapitenu dok je pokušavao da ustane. TOLIKO O MANIRIMA.

Kao i što se očekivalo, ušlo se u neizvesnu završnicu. Imala je Crvena zvezda +4 na minut pre kraja. A onda kakav meč - trojka Vanje Marinkovića na pola minuta pre kraja.

Čović pogađa, i poslednji napad za Partizan. Renfro je izlomio kolena Majkl Odžu i otišlo se u produžetak.

U produžetku su zbog petih penala počeli da ispadaju igrači. Prvo sa jedne strane Pejdž i Lendejl, potom Odžo sa drug strane. Zvezda je imala prednost sve vreme. Onda na tačno sto sekundi pre kraja prvog produžetka, Rade Zagorac pogađa za -1, pa onda i trojku za 96:96.

A onda potez koji je dosta naškodio Partizanu. Nesportski faul uz koš Gagića na pola minuta pre kraja meča. Beron je pogodio dodatno slobodno bacanje pluz ulaz za 101:96.

U narednom napadu, Partizan je promašio šut, Bronskače i pogađa oba penala. Utakmica je bila rešena.

Najefikasniji kod pobednika Beron sa 23 poena. 18 je dodao Davidovac, Čović 16 uz 9 asistencija. Na drugoj strani, Marinković 20, Lendejl 17, Renfro 14.

Zvezda vodi 1:0.

Naredna utakmica je na programu za sedam dana.

Gigs o čuvenom finalu: "Bilo je ili ja ili Beks, te noći sam bio sr***e!"

Volf: "Teško je sarađivati sa Hamiltonom"