ABA plej-of: Cedevita dobila Budućnost, tek će se igrati!

> 21:24

Košarkaši Cedevite savladali su Budućnost rezultatom 90:83 u prvoj utakmici polufinalne plej of serije ABA lige.

Krstajić objavio spisak, Mladenović u startnih 11!

Cedevita je u regularnom delu završila na drugoj poziciji regionalne ABA lige, imaju bolji međusobni skor od Budućnosti i ovaj prvi meč je bio neizvestan do poslednjeg momenta i veoma uzbudljiv za gledanje.

Cedevita je poenima otvorila utakmicu u Draženovom domu, ali je Budućnost momentalno odgovorila svojom serijom. Ipak su izabranici Slavena Rimca dobili prvi desetominutni period.

Bio je veliki broj ličnih grešaka na ovoj utakmici pa smo samim tim imali i veliki broj slobodnih bacanja, Cedevita je u prvom poluvremena šutirala 81% sa penala, a Budućnost 60%.

Drugo poluvreme je počelo poenima Andrije Stipanovića, koji je meč završio sa 12 poena i 8 skokova i nosio Cedevitu do veoma dobrog kvaratala koji su dobili sa 7 razlike i ušli u poslednjih deset minuta košarke sa lepom prednošću.

Džastin Kobs (23 poena, 5 asistencija) i Džejkob Pulen(20 poena, 2 asistencije) vodili su glavnu reč u Cedevitinim redovima, a u drugom poluvremenu smo videli dve tehničke greške klupi Cedevite, jednu za Budućnost i dve nesportske greške.

Erl Klark je sa 23 poena bio najefikasniji igrač Budućnosti, ali i najkonstantniji, dok se Edvin Džekson primera radi prilično mučio sa svojim šutem, dok su Nemanja Gordić i Noris Kol bili prilično zapaženi.

Hrabra igra Cedevite, posebno u napadu donela je zagrebačkoj ekipi prednost od 1:0 u seriji, sledeća utakmica će se igrati u Podgorici i očekuje nas prava drama i jedna veoma interesantna plej of serija.

Krstajić i "deca" kreću u boj!

Kako se sve brzo promenilo: "Ljudi misle da je nemoguće bolovati od depresije kada zarađujete milione"

Kiks Milana Borjana u dresu Kanade! (VIDEO)

Žreb za SP, "Delfini" u prvom šeširu, na startu mogu na najveće konkurente!