Radonjić se vratio u Podgoricu i pokorio Moraču!

> 22:10

Košarkaši Bajerna pobedili su Budućnost na gostovanju u 24. kolu Evrolige rezultatom 89:75.

Solskjer pravi spisak: Dva defanzivca i Hrvat!

Bajern je pobedom prekinuo niz od dva poraza, dok je Budućnost upisala četvrti neuspeh zaredom u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju, a ukupno šesti u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima.

Tim Dejana Radonjića je došao do osam poena prednosti posle prvih deset minuta, ali se Budućnost vratila već do poluvremena i pred odmor imala prednost od tri poena.

Bajern je u prvoj četvrtini imao dobru igru kao i u prvoj, te je osvojio rezultatom 25:15. Podgoričani su uhvatili kakav-takav momentum pri kraju treće deonice i sa nadom ušli u poslednju deonicu.

Ipak, Radonjićevi izabranici su uspeli da održe prednost nad ekipom Jasmina Repeše i upišu 12 ovosezonski trijumf, te održe odlične šanse za plasmanom u plej-of Evrolige.

Srpski igrači bili su odlični u minhenskom sastavu – Vladimir Lučić je imao 18 poena i sedam skokova i bio igrač utakmice sa indeksom korisnosti od 23. Nemanja Dangubić je dodao 13 poena uz tri skoka, a Stefan Jović je završio sa šest poena, sedam asistencija i dve ukradene lopte.

Kod pobednika su dobre partije zabeležili i Danilo Bartel sa 16 i Derik Vilijams sa 9 poena, koji je imao sedam skokova. Za Budućnost istakao se Edvin Džekson sa 19 poena, a pratili su ga Noris Kol sa 12, te Filip Barović i Nemanja Gordić sa po deset poena. Goga Bitadze je imao samo dva poena, Erl Klark je šutirao 2/9.

Naredni evroligaški duel Podgoričane očekuje 8. marta u "Morači" protiv Olimpijakosa, dok Nemci dan ranije dočekuju Makabi iz Tel Aviva.

"Očekuje nas najveća utakmica u srpskom fudbalu, večiti derbi – večita dilema ko je bolji"