I Crna Gora će biti u redu za kinesku vizu!

> 21:27

Košarkaši Crne Gore izgubili su od Letonije na domaćem terenu rezultatom 80:74, ali se plasirali na Svetsko prvenstvo u Kini.

Svi ih kritikuju a niko se ne pita koliko sudije zarađuju? Lige petice odskaču u odnosu na Srbiju i Hrvatsku!

Crna Gora je u prvom međusobnom okršaju slavila u Letoniji i pobedila sa devet razlike, pa je Letoncima bila potrebna pobeda sa istom razlikom kako bi se plasirali na Svetsko prvenstvo.

Ipak, Crnogorci su uspeli da odole Letoncima i posle dramatične završnice izbore prvi plasman na Mundobasket u svojoj istoriji uprkos porazu.

Letonci su počeli odlično i igrali fenomenalnu odbranu, te u prvoj četvrtini Crnogorcima dozvolili samo osam poena.

Domaćini su uspeli se drže na prihvatljivom zaostatku, ali je Letonija tokom treće deonice uspela da dođe do nekoliko poena više nego što im je bilo potrebno. Letonci su poveli sa +12 sredinom treće četvrtine, ali se Crna Gora vratila.

Izabranici Zvezdana Mitrovića su spustili prednost protivnika na samo koš razlike, da bi na četiri minuta do kraja Letonija uspela da podigne prednost na +7, čime se ušlo u dramatičnu završnicu.

Pred ulazak u poslednji minut Strelnieks je promašio slobodno bacanje, Todorović je na drugoj strani poentirao posle promašaja, a zatim je Tima napravio faul u napadu, pa je ostalo sedam poena prednosti za Letonce.

Aleksa Popović je preuzeo odgovornost i pogodio trojku na 30 sekundi do kraja, dok je Dairis Bertans iznudio tri slobodna bacanja. Pogodio je sva tri, pa se sa +7 za goste ušlo u penal završnicu.

Dairis Bertans je imao nekoliko šansi da pošalje svoj nacionalni sastav na Mundobasket, ali je promašio par trojki i usledilo je veliko slavlje domaćina.

Najbolji kod domaćina bio je naturalizovani Derik Nidam sa 22 poena. Marko Todorović postigao je 13, a Aleksa Popović i Bojan Dubeljvić po 11 poena.

Kod Letonaca istakao se Janis Strelnieks sa 25 poena i 10 asistencija. Pored njega jedini dvocifreni u toj ekipi bili su Martins Mejers sa 12 i Janis Tima sa 11 poena.

Iz grupe I, pored Crne Gore, na Svetsko prvenstvo u Kini otišli su Španija i Turska, dok su pored Letonije ispali evropski prvak Slovenija i Ukrajina.

Svetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra.

Zato što je najskuplji golman ili je nešto više u pitanju? Kepa dobio podršku vrha...

Španija "odjavila" zastavu Kosova - Na Pirinejima ta zastava ne prolazi!