Nju Ingland Petriotsi ubedljivo porazili Denver Bronkose u derbiju devetog vikenda

NFL: Brejdi čuva "Žilet" netaknutim!

> 01:01

U 16. okršaju "starih znanaca" Tom Brejdi je potvrdio da Pejton Mening niti njemu, niti njegovim Patriotama, ne može ništa na njegovom "Žiletu" u Bostonu. Nju Ingland je protiv Denvera slavio i treći uzastopni put na ovom stadionu, od kada Mening predvodi Bronkose i to sa 43:21, a kvoterbek domaćina u potpunosti je dobio duel sa velikim rivalom. Ponovo je imao sjajan učinak. Prebacio je 333 jarde uz tri pasa za tačdaun, dok je Mening na kraju popravio učinak (439 jardi, po dva pasa za tačdaun i intersepšna), ali nije to mnogo vredelo.

Pobednika duela odlučila je sjajna druga četvrtina Patriota, koju su dobili sa nestvarnih 24:0. Inače ovo je bio 16. duel dvojice najboljih dirigenata 21. veka i 11. pobeda Brejdija.

Sijetl je očekivano savladao Ouklend Rejderse kod kuće sa 30:24.

San Francisko se mnogo mučio u meču protiv divizijskog rivala sa Zapada NFC Sent Luisa. Domaćin je vodio sa 10:3, ali su Remsi preokrenuli na 13:10 i na kraju zadržali taj rezultat i ostvarili veliki trijumf na gostovanju, iako su Fortinajnersi imali četiri napada na svega pet jardi od end zone Sent Luisa u poslednjem minutu, ali je Kolin Kapernik izgubio loptu, tako da nisu mogli da upute ni fild gol za produžetak.