Baltimor je iskoristio poraz San Dijega u Kanzas Sitiju i pobedom nad Klivlendom od 20:10 postao poslednji učesnik plej-ofa u Američkoj konferenciji

NFL: Baltimor u plej-ofu!

> 21:21

Rejvensi su do pobede vredne plej-ofa došli posle dosta muke, pošto je Klivlend u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću od 10:3. Međutim, granitna odbrana, zaštitni znak dvostrukog Super Boul šampiona, došla je do izražaja i nije poklekla u poslednjih 15 minuta. Za to vreme Baltimor je postigao 17 poena i iskoristio poraz San Dijega u Kanzas Sitiju na najbolji mogući način.

Čardžersi su jedini držali ključeve plej-ofa u svojim rukama, ali su Poglavice bez Srbina Aleksa Smita zabeležile pobedu od 19:9 i tako ih izbacili iz trke.

Važnu pobedu izvojevali su Dalas Kaubojsi, koji su u Derbiju Amerike savladali Vašington sa 44:17, čime su obezbedili slobodan vikend u prvom kolu plej-ofa. Sjajnu partiju Kauboja obogatili su Demarko Marej i Dez Brajant. Prvi je postavio klupski rekord po istrčanim, a drugi po uhvaćenim jardama u sezoni.

Nju Ingland je imao šanse da pobedom nad Bafalom overi prvo mesto AFC, ali je pretrpeo poraz od 17:9 i sada mora da strepi, jer bi Sinsinati pobedom u Pitsburgu mogao da ga svrgne. Treba istaći da prvi kvoterbek Tom Brejdi nije igrao čitavo drugo poluvreme.

U ostalim mečevima Hjuston je savladao Džeksonvil sa 23:17, Nju Olreans posle preokreta Tampa Bej sa 23:20, Njujork Džetsi Majami sa 37:24, Indijanapolis Tenesija sa 27:10, Minesota Čikago sa 13:9 i Filadelfija Njujork Džajentse sa 34:26.