Žetva medalja atletičara i atletičarki iz SAD

Američka dominacija u sprintu, troskoku, skoku s motkom…

> 23:39

Američka atletičarka Kortni Okolo osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 400 metara na dvoranskom Svetskom prvenstvu u Birmingemu. Ona je do zlata stigla vremenom od 50 sekundi i 55 stotinki. Srebrnu medalju osvojila je njena zemljakinja Šakima Vimbli (51,47 sekunde), dok je Britanka Ejlid Dojl bila treća (51,60).

Kolašinac pretposlednji u Birmingemu

U muškoj konkurenciji na 400 metara trijumfovao je poljski atletičar Pavel Maslak, koji je kroz cilj prošao za 45 sekundi i 47 stotinki. Amerikanac Majkl Čeri okitio se srebrom (45,84 sekunde), dok je bronza otišla u ruke Deonu Lendoreu iz Trinidada i Tobaga (46,37). Najbolje vreme u finalu imao je Španac Oskar Usiljos, 44,92 sekunde, ali je on posle trke diskvalifikovan.

Etiopska atletičarka Genzebe Dibaba osvojila je večeras zlatnu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Birmingemu u trci na 1.500 metara. Njoj je to drugo zlato u Birmingemu, pošto je prethodno bila najbolja i na 1.500 metara. Dibaba je zlato na duplo dužoj deonici osvojila s vremenom četiri minuta, pet sekundi i 27 stotinki. Britanka Lora Mjur osvojila je srebro (4:06,23), dok je Siran Hasan iz Holandije stigla do bronzane medalje (4:07,26).  Ove dve atletičarke osvojile su medalje i na 1.500 metara, s tim da je tada Holanđanki bila druga, a Britanka treća.

Američki atletičar Kristijan Kolmen osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 60 metara na dvoranskom Svetskom prvenstvu u Birmingemu. Kolmen je kroz cilj prošao za šest sekundi i 37 stotinki, što je novi rekord šampionata. Srebrnu medalju osvojio je Kinez Su Bingtian (6,42 sekunde), a bronzu Amerikanac Roni Bejker koji je za pobednikom zaostao 0,07 stotinki.

Pobedu na 60 metara u ženskoj konkurenciji odnela je Amerikanka Kedra Harison. Ona je do zlata stigla s vremenom sedam sekundi i 70 stotinki. Srebro je pripalo njenoj zemljakinji Kristini Mening (7,79), a do pobedničkog postolja stigla je i Holanđanka Nadid Viser (7,84).

Američki atletičar Vil Klej osvojio je večeras zlatnu medalju u troskoku na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Birmingemu. On je do zlata stigao s daljinom od 17 metara i 43 centimetra. Srebro je pripalo Brazilcu Almiru dos Santosu (17,41 metar), dok je bronzu osvojio portugalski atletičar Nelson Evora (17,40).

Zanimljivo je bilo takmičenje u skoku s motkom u ženskoj konkurenciji gde se vodila velika borba. Zlato je na kraju osvojila Amerikanka Sandi Moris s preskočenih četiri metra i 95 centimetra. Na drugi stepenik pobedničkog postolja popela se Ruskinja Anželika Sidorova (4,85), dok je bronza otišla u ruke Grkinji Ekaterini Stefanidi (4,80).

Rajola poručio Napoliju: "Baloteli je idealan za vas"