Borusija ubedljivo savladala Bajer

„Milionerima“ prijaju „aspirini“, Liga šampiona sve bliža

> 21:54

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu Bajer Leverkuzen sa ubedljivih 4:0 u utakmici 31. kola namačke Bundeslige.  Borusija je posle 15. pobede od početka šampionata treća na tabeli sa 54 boda, dok je Bajer četvrti sa tri boda manje.

Zvezdin šampionski korak

Domaća ekipa povela je u 13. minutu golom 18-godišnjeg Džejdona Sanča, koji je tako postao najmlađi engleski fudbaler u istoriji Bundeslige koji je postigao gol. Borusija je potom imala sjajnu priliku da duplira prednost, ali je Marko Rojs u 37. minutu slabo izveo jedanaesterac.

Rojs se, međutim, više nego iskupio za taj promašaj pošto je u drugom poluvremenu dva puta pogađao mrežu Bajera, u 55. i 79. minutu. U strelce se upisao i Maksimilijan Filip u 63. minutu.

Fudbaleri Borusije u narednom kolu gostuju Verderu, dok Bajer dočekuje Štutgart.