'Tobdžije', 'Rosoneri' i baskijski 'lavovi' su napravili lepu zalihu pred revanš na svom terenu. Od svih domaćina najbolji rezultat ostvario Olimpik iz Marselja...

LE - Milan, Arsenal i Bilbao na pragu osmine finala!

> 21:14

Upravo je završeno sedam utakmica 1/16 finala Lige Evrope koje su počele u 19h.

Arsenal je lako izašao na kraj sa verovatno najprijatnjim iznenađenjem grupne faze, Estersundsom.

Vengerov tim je spakovao tri komada u Švedskoj i praktično završio posao oko plasmana u narednu rundu.

Naćo Monreal je doveo 'tobdžije' u vođstvo posle 13 minuta igre, deset minuta kasnije ono je duplirano pošto je Papajanopulos postigao autogol, a konačnih 0:3 postavio je Mesut Ozil nešto pre sata igre. Domaći su u nadokandi imali priliku da dođu do počasnog gola, Peterson je promašio penal.

Isti rezultat bio je na utakmici u Razgradu gde je gostovao Milan.

Mladi Kutrone u finšu prvog poluvremena, Rikardo Rodigez sredinom drugog sa 'kreča' i rezervista Brini u nadoknadi su pokorili Ludogorec, 0:3 iz Bugarske zvuči tako da plasman 'rosonera' u narednu rundu ne bi trebalo da se dovodi u pitanje.

Jednako ubedljiv, ali na svom bunjištu bio je Olimpik iz Marselja.

Jedini francuski klub koji je bio šampion Evrope je razbio Bragu na 'Velodormu' sa 3:0, Žermen je postigao prva dva gola na utakmici, treći je dao Tovan.

Junak večeri je as moskovske Lokomotive Manuel Fernandes.

Portugalski internacionalac je dao tri gola za 'Lokose' i doneo svom timu veliku pobedu na gostovanju na Azurnoj obali.

Nica je posle nepunih pola sata vodila sa 2:0 golovima Marija Balotelija, Fernandes je sa penala smanjio pred sam odlazak na odmor, a u nastavku postigao još dva gola za konačnih 2:3. Ipak, valja napomenuti da su domaći pri vođstvu od 2:1 sredinom drugog poluvremena ostali sa desetoricom zbog crvenog kartona Kolija.

'Boginja' je pokazala zube u Dortmundu, ali je Borusija ipak uspela da izvjuje pobedu u utakmici punoj preokreta.

"Milioneri" su poveli posle pola sata igre preko Širlea, početkom drugog poluvremena Josip Iličić je sa dva gola preokrenuo rezultat u korist Atalante, ali preporođeni Miči Batšuaji sa dva gola donosi trijumf Borusiji rezultatom 3:2 pred gostovanje u Bergamu.

Odličan rezultat ostvario je Atletik Bilbao, koji je tukao Spartaka u Moskvi sa 3:1.

Prvak Rusije je primio sva tri gola u prvom poluvremenu, stari lisac Aduric je dao prva dva, treći je autogol Kutepova, a poraz domaćina ublažio je Luiz Adrijano posle sata igre.

Jedini duel u kom nije bilo pobednika odigran je u San Sebastijanu, gde je Real Sosdijedad ugostio Salcburg.

Gosti iz Austrije su poveli u 27. minutu autogolom Ojarzabala, Baski su u nastavku preokrenuli golovima Odriozole i zaboravljeng Adnana Januzaja, a remi gostia u četvrtom minutu nadoknade donosi rezervista Minamino i postavlja konačnih 2:2.