Odluka u revanšu, Partizan vodio, pa do kraja strahovao i za remi sa igračem manje na terenu.

Partizan bio bolji i imao vođstvo ali... Gol iz ofsajda i prestrogo dosuđen crveni mogu skupo da koštaju crno-bele!

> 23:02

Fudbaleri Partizana propustili su veliku šansu da pobede Viktoriju Plzen, pošto su večeras remizirali rezultatom 1:1 (0:0).

Partizan je poveo golom Tavambe u 57. minutu, a izjednačio je Reznik 10 minuta pre kraja.

I jedan i drugi tim u meč su ušli veoma oprezno, u prvih pola sata gotovo da se ništa značajno nije ni dogodilo.

Partizan je imao blagu inicijativu, ali je dosta grešio na sredini terena, naročito u predaji lopte.

U 35. minutu, Sejduba Suma je propustio najbolju šansu u prvom delu, posle asistencije Zorana Tošića izašao je sam na golmana, ali je njegov udarac nogom zaustavio golman Plzena.

Nakon kornera u narednom napadu, Tavamba je glavom šutirao preko prečke i to je bilo sve od prvog dela.

Partizan je blažu inicijativu imao i u drugom delu, posle pet minuta, Tavamba se dobro zagradio, šutirao oštro kroz peterac, ali nikog nije bilo na drugoj stativi.

I onda, u 57. minutu , Tavama je opet u centru pažnje, razgalio je navijače u Humskoj.

Akcija je dugo trajala, a onda je Pantić proigrao Vulićevića na desnom boku, ovaj je nešto lošije centrirao, ali je lopta usput zakačila jednog igrača Plzena i preskočila odbranu, a Tavamba je na pravom mestu, glavom za 1:0.

Partizan je nastavio da kontroliše utakmicu, sledeću šansu imao je Tošić, posle biciklice gađao je prvi ugao, ali je na mestu golman Plzena.

Gostujući igrači bili su prilično bezopasni, sporadični napadi završavani su uglavnom dovoljno daleko od gola Vladimira Stojkovića, nedostajao je završni pas, a odbrana Partizana delovala je prilično sigurno.

Miroslav Đukić je odlučio da pojača vezni red, Đorđe Ivanović je u 71. minutu zamenio Sumu.

Najbolju šansu gosti su imali u 75. minutu, Limberski je snažno šutirao sa desetak metara, ali je trojni blok Partizana odbio loptu u korner.

Crno-beli su se svesno povukli, ali su u 81. minutu imali novu dobru šansu, Danilo Pantić je iskosa sa leve strane, šutirao preko gola.

Samo minut kasnije, gosti su izjedačili ni iz čega, visoki Krnečik je glavom spasio loptu sa gol aut linije, a na nju je naleteo Reznik i pogodio prvi ugao za 1:1. Kasnije se na ponovljenom snimku videlo da je Krnečik bio u ofsajdu.

Tu nije bio kraj Partizanovim mukama, Mitrović je posle samo pet minuta rukama oborio svog čuvara, a sudija mu pokazao drugi žuti i automatski crveni karton, a pitanje je koliko je žuti karton bio opravdan.

Đukić je u poslednjim minutima u igru uveo mladog štopera Markovića, umesto Tavambe i uspeo da sačuva rezultat, pa će odluka pasti u revanšu za sedam dana.