LE: "Petarda" Atletika u Moskvi, proradio Tores!

> 19:27

Fudbaleri Atletiko Madrida napunili su mrežu Lokomotive iz Moskve i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope. Madridski Atletiko je na "Vanda Metropolitanu" stekao prednost od 3:0 u dvomeču sa aktulenim liderom ruske Premijer lige, a u moskvi su potvrdili plasman u narednu fazu još ubedljivijim trijumfom, slavili su ruskoj prestonici sa 1:5 (1:1).

"Jorgandžije" su već u 16. minutu došle do prednosti golom Argentinca Anhela Koree, koji je sa ivice kaznenog prostora uputio lep udarac i savladao Kočenkova za 0:1. Ipak, samo četiri minuta kasnije, nakon kornera lopta dolazi do poljskog reprezentativca Ribusa, koji sjajno šutira sa oko 25 metara od gola gostiju i poravnava rezultat.

Samo dva minuta u nastavku utakmice bilo je dovoljno Atletiku da dođe do nove prednosti. Dobra kombinacija Saula i Filipe Luisa, Španac rutinski matira Kočenkova za 1:2. A onda na scenu stupa "El Ninjo" koji je u roku od pet minuta dva puta matirao golmana Lokomotive.

Kočenkov je najpre oborio Grizmana u svom kaznenom prostoru, "El Ninjo" je preuzeo odgovornost i sa kreča matirao golmana domaće ekipe.

Pet minuta kasnije, Korea odlično prolazi, proigrava Toresa, a ovaj lako matira Kočenkova za 1:4. Bio je to njegov 126. gol u dresu "Jorgandžija", sa tim učinkom je peti najbolji strelac u istoriji kluba.

Konačnih 5:1 postavio je reprezentativac Francuske Antoan Grizman, koji je sa ivice šesnaesterca lukavo lobovao golmana Moskovljana.

Vranješ: Bar je u euforiji, nema predaje pred Zvezdom