"Parni valjak" je pregazio Rudar

> 22:21

Crno-beli su golovima Jevtovića iz penala u 42, Sume u 51. i Rikarda u 57. minutu deklasirali Rudar i skoro pa sigurno obezbedili učešće u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Serena deseti put u finalu

Na početku utakmice se jasno videlo da se radi o prvoj takmičarskoj utakmici Partizana kao i da su startnih jednaest prvi put zaigrali zajedno. Pravu fudbalsku monotoniju razbija mladi levi bek Partizana, Zlatan Šehović, koji je odlično, prilikom prijema, prevario defanzivca Rudara i sam izbio ispred golmana, ali nije najbolje zahvatio loptu, te je rezultat ostao 0:0.

Igrao se 42. minut kada je Nemanja Nikolić oboren u šesnaesterac domaćih, te je sudija, bez iole razmišljanja, rukom pokazao na belu tačku. Kao što je to bio slučaj i prethodne sezone, izvođač najstrože kazne bio je Marko Jevtović, koji je loptu poslao jednu, a golmana u drugu stranu i tako doneo svom timu prednost.

Pri rezultatu 0:1 u korist Partizana se i otišlo na odmor.

Na startu drugog poluvremena "Parni valjak" je ubacio u veću brzinu, pa je vrlo brzo Suma, nakon odličnog dodavanja Šehovića, sa ivice šesnaesterca loptu "zakucao" u mrežu gostiju.

Konačnih 0:3 postavio je novi napadač Partizana, Rikardo Gomeš, koji je oduzeo loptu defanzivcima Rudara i udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Radovića.

Nakon trećeg postignutog gola crno-beli su umrtvili igru i rutinski priveli meč kraju, ali je posle svega loš utisak ostavila povreda Sejdube Sume koji je pet minuta pre kraja napustio teren zbog istegnuća mišića.

Revanš susret između Partizana i Rudara igra se sledećeg četvrtka od 20 časova i 30 minuta na stadionu u Humskoj.