Ipak je Brondbi preveliki zalogaj

> 23:35

Fudbaleri Spartaka iz Subotice izgubili su večeras u Beogradu od Brondbija sa 0:2 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Nova sezona, novi logo!

Golove za Brondbi na stadionu "Rajko Mitić" postigli su Dominik Kajzer u 29. minutu i Hani Muhtar u 46. minutu.
Fudbaleri Spartaka propustili su dve prilike u prvom poluvremenu do kojih su došli posle kontranapada. Prvo je šutirao Bojan Čečarić, ali je lopta otišla preko gola, a zatim i Ognjen Djuričin, čiji je šut odbranio golman Brondbija.

Posle centaršuta Entonija Junga s leve strane u 29. minutu, Kajzer se našao izmedju dvojice igrača Spartaka i sa šest metara smestio luptu u gol za vodjstvo Brondbija.

Na startu drugog poluvremena gostujući igrači su duplirali prednost preko Muhtara, koji je šutirao s ivice šesnaesterca i savladao Nikolu Perića. Drugi gol usporio je igru fudbalera Spartaka koji do kraja meča nisu uspeli da stvore novu priliku za gol, pa se rezultat nije menjao.

Revanš meč igraće se 16. avgusta na stadionu Brondbija u Danskoj.