LE: Dinamo nastavlja, Milan izgubio kod kuće

> 21:12

Odigrano je 12 mečeva trećeg kola Lige Evrope u mečevima od 18:55.

Vlasnikova je poslednja - Jokanović mu je ipak miljenik

U Grupi A, bodove su podelili AEK I Ludogorec, dok je Cirih preokrenuo protiv Leverkuyena.

Fudbaleri AEK-a i Ludogoreca su remizirali na Kipru sa 1:1. Gosti su poveli golom Lukokija u 7. Minutu, dok je Larena u 25. minutu sa jedanaest metara postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe, Cirih je preokrenuo protiv Leverkuzena i slavio sa 3:2. Poveli su domaći sa 1:0 preko Markesana u 44. minutu i na odmor otišli sa prednošću. Belarabi je prvo u 49., pa potom i 53. Minutu doneo preokret svojoj ekipi. Ipak, Austrijanci dolaze do trijumfa. U 59. minutu je Domđoni izjednačio, da bi Odej u 78. doneo bitnu pobedu svom timu.

Cirih je prvi sa 9 bodova, Leverkuzen drugi sa 6. Ludogorec i AEK imaju po bod.

U Grupi B, Lajpcig je savladao Seltik sa 2:0. Meč je rešen u roku od pet minuta, Kuna je u 31. minutu doneo prednost svojoj ekipi, da bi Bruma u 35. postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe, Salcburg je savladao Rosenborg sa ubedljivih 3:0. U 34. Minutu, Dabur je postigao prvi gol na meču. Na 2:0 j epovisio Volf u 53., da bi Dabur svojim drugim golom na meču, postavio konačnih 3:0 u 59. Iz jedanaesterca.

Dva Red Bulova giganta vode na tabeli. Salcburg je prvi sa 9 bodova, Lajpcig ima 6. Seltik 3 a Rosenborg 0.

U Grupi C, Kobenhagen je na domaćem terenu izgubio od Slavije iz Praga sa 1:0. Jedini gol na meču je postigao Matušek u 46. Minutu.

U drugom meču grupe, Zenit je bio bolji od Bordoa sa 2:1 u Rusiji. Gosti iz Francuske su poveli u 26. Minutu preko Brajanda, da bi izjednačenje prvo doneo Džuba u 40. Isti igrač je promašio penal u 53. Minutu, ali na njegovu sreću, Kuzaev je u 85. Postavio konačan rezultat sa 2:1.

Zenit je prvi sa 7 bodova, druga je Sparta sa 6. Kobenhagen je treći sa 4, dok je Bordo bez bodova.

U Grupi D, Anderleht je remizirao u Briselu sa Fenerbahčeom – 2:2. Poveli su domaći preko Bakalija u 35. Minutu. Isti igrač je u 49. Minutu povisio na 2:0. Kada se činilo da će odneti sva tri boda, Fenerbahče je za četiri minuta stigao do remija. Prvo je Frej u 53. Minutu smanjio na 2:1, da bi Ali Kaldirim postavio konačan rezultat u 57.

U drugom meču, Dinamo iz Zagreba je preokrenuo u meču sa Spartakom iz Trnave. Poveli su domaći golom Gorbanija u 32. Minutu. Ipak, Zagrepčani su uspeli da dođu do važne pobede. Gavranović je u 64. Minutu svom timu doneo izjednačenje, da bi Oršić u 77. Doneo pobedu svom timu.

Tim iz Zagreba je prvi na tabeli sa maksimalnih 9 bodova, dok je Fenerbahče drugi sa 4. Spartak je treći sa 3, Anderleht četvrti sa jednim bodom.

U Grupi E, Vorskla iz Poltava je minimalnim rezultatom savladala Karabak sa 1:0 u Azerbejdžana. Jedini gol je postigao Kulah u 48. Minutu. U istoj grupi, Arsenal je savladao Sporting iz Lisabona istim rezultatom. Jedini gol na meču je postigao Velbek u 77. Minutu.

Arsenal je prvi sa 9 bodova, Sporting drugi sa 6. Treća je Vorskla sa 3, Karabak sa 0.

U Grupi F, Dudelanž je na svom terenu izgubio od Olimpijakosa sa 2:0. Torosidis u 66. I Jordanov autogolom u 81. Minutu su postavili konačan rezultat.

U drugom meču, Betis je napravio iznenađenje u Milanu savladavši Italijane sa 2:1. Sanabrija je doneo vođstvo gostima u 30. Minutu. Na 2:0 je povisio Le Selso u 55., da bi Kutrone u 83. Minutu ublažio poraz svog tima.

Betis je prvi sa 7 bodova, Milan drugi sa 6. Olimpijakos treći sa 4, Dudelanž je bez bodova.

Ono kada kupiš pola lože pa te trener ispali i ne stavi u protokol...