Juniorka košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Turskoj, pobedom nad Grčkom sa 60:55

SRPSKI JUNIORI U FINALU: Grci pobeđeni!

> 17:34

Posle sigurne i ubedljive pobede nad Litvancima u četvrtfinalu, kojom je obezbeđen odlazak na Mundobasket, igralo se izjednačeno dok Srbija nije napravila seriju od 12:0 za +9, ali su Grci uspeli to da anuliraju.

Nisu dozvoljavali "orlićima" da dođu do osetnije prednosti na početku drugog poluvremena, i odolevali su do 30. minuta i rezultata 46:42, kada je Đoković sa dve trojke odveo ekipu na +10.

Zahvaljujući Dokoviću, Đokoviću i Lazareviću, odbijeni su naleti Grka do završnice, a 45 sekundi pre kraja, Stamatis je pogodio trojku za 58:55 i novu napetost. Posle tajm-auta, Doković je napravio faul u napadu i Haralampopulos to nije uspeo da materijalizuje trojkom, a konačan rezultat postavio je Đoković sa linije slobodnih bacanja.