Juniorska košakaška reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji Evropsko prvenstvo u Turskoj, pošto je večeras u Konji u finalu turnira izgubila od domaćina Turske sa 68:85 (11:25, 17:11, 18:32, 22:17)

JUNIORI STALI U FINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Poraz od Turske

> 21:08

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Stefan Peno sa 13 poena, a Radovan Đoković dodao je 10. Stefan Lazarević ubacio je devet poena, Ilija Doković osam, a Vasilije Vučetić postigao je šest poena i imao šest skokova. Ekipu Turske su do pobede predvodili Tolga Gečim sa 18 poena, četiri skoka i šest asistencija, Furkman Korkmaza sa 15 poena, pet skokova i tri asistencije i Okben Ulubaj sa 15 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Turska je od početka utakmice povela, imala je u prvom poluvremenu i 16 razlike, ali su košarkaši Srbije uspeli da smanje na poluvremenu na 28:36. Domaćin je zahvaljujući dobrom šutu utakmicu "prelomio" u trećoj četvrtini, a tokom meča imao je i prednost od 21 razlike (62:41), pa je do kraja bez problema sačuvao prednost i odbranio titulu.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Hrvatske, pošto je ranije danas pobedila Grčku sa 75:71.