Beogradski Vukovi plasirali su se u finale Fajnal-fora Lige šampiona koji se igra na Voždovcu.

LŠ: Vukovi u finalu F4 (FOTO)

> 20:19

Tim sa Ade Ciganlije je u prvom polufinalu savladao London Blic 35:28 i drugu sezonu u nizu se plasirao u finale takmičenja.

Po paklenom vremenu na terenu TC Stadion na Dušanovcu, Vukovi su kontrolisali rezultat od početka meča, imali tri tačdauna prednosti uoči poslednje četvrtine, Blic je uspeo da u roku od tri minuta smanji na samo jedan, ali nisu imali snage za preokret.

Rival Vukovima u finalu (nedelja, 16:30h) biće bolji iz duela u kojem se u petak uveče sastaju francuski Tonon Crni panteri i švedski Karlstad Krusejders.

Meč na Voždovcu počeo je fantastičnom predstavom dva napada, ređali su se tačdauni na obe strane, Vukovi bi poveli, Blic izjednačio (14:14).

U drugom periodu su odbrane konačno zaigrale na očekivanom nivou i potpuno zasenile napadače, da bi tek u samom finišu poluvremena Majls Gejts proigrao Tonija Vašingtona koji hvata loptu između dvojice čuvara i donosi treće vođstvo domaćinu (21:14).

To je poremetilo Engleze koji su potpuno podbacili u trećoj četvrtini, što Vukovi koriste i sa dva tačdauna trčanjem Mihaila Josovića stižu do naizgled nedostižnih 35:14.

Međutim, u roku od samo tri minuta početkom poslednjeg kvartala Blic razbija odbranu "čopora" te stiže do dva tačdauna i samo sedam poena zaostatka (35:28).

U najgorem mogućem trenutku Vukovi promašuju fild gol, gosti kreću u napad za izjednačenje, da bi dva minuta pre kraja Marko Bates presekao pas Džoša Adamsona i doneo pobedu Vukovima za plasman u finale.