Rukometaši Železničara iz Niša savladali su belgijski Kjubik iz Boholta rezultatom 33:28 (14:15) u revanšu prvog kola EHF kupa i tako obezbedili igranje u narednoj fazi protiv švajcarskog Vintertura

EHF KUP: Železničar u drugom kolu!

> 11:53

"Želja" je uspeo da nadoknadi zaostatak iz prvog meča kada je poražen sa 31:30.  Belgijanci su mučili nišku ekipu 45 minuta do kada je Kjubik poslednji put bio na gol zaostatka. U prvom poluvremenu bilo je neizvesno, ekipe su se međusobno "jurile" rezultatski gledano, ali osim uvodnih 4:2 za "Želju", nijedan tim nije imao više od gola prednosti.

Igrače Železničara je mnogo mučio golman Kjubika koji je u prvom poluvremenu zabeležio 10 odbrana. Sa druge strane, konstanta u redovima Nišlija bio je golman Dejan Zlatanović koji je na kraju zabeležio 16 odbrana, od čega 2 sedmerca. Gosti su na odmor otišli sa golom prednosti, ali je Železničar u drugom delu igre prikazao daleko više. U 34. minutu Belgijanci su vodili sa 18:16, ali su domaćini izjednačili golovima Marka Pernara i Nikole Damnjanovića. Železničar je u 45. minutu vodio sa 23:22 i onda je usledila serija Nišlija od 3:0 koja je bila dovoljna da se "odlepe". U 58. minutu "Želja" je vodio sa 31:24 što je bila najubedljivija prednost.

U drugom kolu "Želja" igra protiv švajcarskog Vintertura. Prvi meč, koji je na programu u Švajcarskoj, biće odigran 11. oktobra, a revanš nedelju dana kasnije u Čairu. Železničar će već u sredu da igra utakmicu Superkupa protiv Vojvodine u Aranđelovcu. Narednog vikenda počinje Superliga gde na startu niški tim igra sa Jugovićem.

Izvor: srbijasport.net