U VRANJE NEMA IZNENAĐENJE

> 16:12

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Dinamo iz Vranja sa 2:0.

Prijović: Mitrović i ja se dobro slažemo na terenu, ali ja nisam Koperfild da postignem gol za dva minuta

Crveno-beli su se tako bez većih problema plasirali u osminu finala Liga Kupa. Jedino je golman Dinama, Uroš Đurić sprečio da pobeda Beograđana bude ubedljivija.

Zvezda je povela preko Stojiljkovića u 15. minutu, dok je drugi dao Joveljić u drugom poluvremenu.

Od samog starta su Beograđani bili bolji rival. Nakon vođstva na početku, Ebesilio i Sumaila su imali svoje šanse, ali su bili neprecizni. U finišu prvog dela igre, tempo igre je malo opao, iako je Joveljić dao i drugi gol za Zvezdu, još jednom poništen zbog ofsajda kao i 40 minuta ranije.

Čaušić je imao dobru priliku na početku drugog poluvremena, ali je Đurić ponovo bio raspoložen.

Nakon ove šanse, usledilo je deset minuta praznog hoda, da bi posle tačno sat vremena igre, Dinamo imao ozbiljnu šansu. Nakon slobodnjaka Ebesilija, igrači Dinama su istrčali kontru ali je Popović na vreme istrčao i otklonio pretnju.

Ebisilio nije mogao da pogodi mrežu, ali je u 61. minutu lepo podigao loptu i pronašao Simića koji je sa gol-aut linije vratio loptu u peterac, a Dejan Joveljić je lagano plasirao u gol za 2:0.

Nakon toga je Joveljića na terenu zamenio Jevtović, a Zvezda je čuvala prednost i u sporijem tempu vrebala treći pogodak. Jedino uzbuđenje je u 85. minutu bio crveni karton za Nikoli Stevanovića posle starta nad Hajdinom, pa je Dinamo meč u završnici igrao sa desetoricom na terenu.