Poznati su svi učesnici osmine finala Lige Evrope.

Poslednjih šest viza čekirali su Milan, Arsenal, Borusija Dortmund, Atletik Bilbao, Olimik Marselj i Salcburg.

'Rosoneri' su posao završili još pre sedam dana u Razgradu, a danas su pred svojim navijačima to potvrdili duplom pobedom nad Ludogorecom.

Borini je bio strelac jedinog gola na 'San Siru'.

Daleko uzbudljivije bilo je u obližnjem Bergamu, gde je Atalanta ispustila favorizovanu Borusiju iz Dortmunda.

'Boginja' je već u 11. minutu imala rezutat koji je vodi dalje, Toloi je bio strelac, ali je Šmelcer u finišu poravnao i odveo 'milionere' dalje.

Na 'San Mamesu' se igralo na krvi i nož, ali bukvalno, s obzirom šta se sve dešavalo pre meča na ulicama Bilbaoa.

'Lavovi' su tukli Spartaka u Moksvi sa 3:1, danas je bilo 2:1 za Ruse, ovaj meč ostaće u senci velike tragedije.

Estersunds je u velikom stilu oprostio od Evrope, pobedom na 'Emiratima'.

Šveđani su dali dva gola za dva minuta sredinom prvog poluvremena, ali je senzacija izostala pošto je Sead Kolašinac početkom drugog poluvremena smanjio na 1:2. To je bio konačan rezultat meča, pa 'tobdžije' zahvaljujući pobedi od 3:0 u prvom meču idu u osminu finala.

Olimpik Marselj je odbranio 3:0 sa Velodroma protiv Brage, u revanšu su Portugalci slavili minimalcem.

Salcburg je eliminisao Real Sosijedad, ispostaviće se da je gol Austrjanaca u nadoknadi u prvom meču bio presudan. u San Sebastijanu je bilo 2:2, danas su Baski poraženi sa 2:1.

Ben: Plakali smo u svlačionici