Lacio preko prošlogodišnjeg finaliste do nokaut faze

> 21:06

Lacio se posle četiri kola plasirao u nokaut fazu Lige Evrope.

ESPN: Mata i Kejn spasioci Zvezdine dominacije!

Fudbaleri Lacija su u četvrtom kolu Lige Evrope savladali prošlogodšinjeg finalistu Olimpik iz Marseja sa 2:1.

Bio je Marsej bolji rival ali su "nebesko-plavi" iskoristili šanse koje gost nije uspeo.

Poveo je Lacio preko Parola u nadoknadi prvog poluvremena. Prošao je Ćiro Imobile, odložio loptu ka Parolu koji je bio siguran. Samo što je počelo drugo poluvreme, već je bilo 2:0 za domaće.

Ćiro Imobile je navikao da postiže golove ove sezone, ali je na ovoj utakmici bio odličan asistent.

Ponovo je italijanski napadač umakao odbrani, ovoga puta odložio loptu ka Korei koji je savladao Pelea.

Samo pet miuta kasnije, Marsej uspeva da smanji prednost i pokaže da utakmica nije gotova. Na asistenciju Sansona, precizan je bio Tovan.

U nastavku, konkretniji je bio Marsej ali nije uspeo da stigne do pogotka. Sergej Milinković-Savić je u igru ušao u 60. minutu, dok je Adam Marušić u timu Lacija odigrao svih 90 minuta.

Na drugoj strani, Radonjić je ponovo bio na klupi, Ćaleta-Car odigrao ceo meč.

U ovoj grupi, Ajntraht je prvi sa 12 bodova, Lacio drugi sa 9, dok Apolon i Marsej imaju po bod.