U vaterpolo večitom derbiju bez neizvesnosti

Da se zna ko je šampion, Partizan potopio Zvezdu na Dorćolu

> 21:15

Vaterpolisti Partizana su u derbiju trećeg kola Superlige nadigrali Crvenu zvezdu 12:7 (3:3, 5:2, 3:0, 1:2). Aktuelni šampioni su bili sigurniji i u odbrani, i u napadu. Bili su raspoloženiji, nadahnutiji i crveno-beli nikako nisu mogli da im se suprotstave.

Kod „stare dame“ nema greške

U prvoj četvrtini vođena je izjednačena borba. Ekipe su bile egal sve do sredine druge četvrtine kada Partizan uspeva da se serijom 6:0 odlepi na 11:5. U tim trenucima briljirao je na golu kapiten gostiju Dimitrije Rističević, koji je svojoj ekipi doneo neophodno samopuzdanje.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je pokušala da uhvati priključak, ali je Veljko Tankosić sa dva gola uspeo samo da ublaži težak poraz.

Bazen: SC "Milan Gale Muškatirović". Gledalaca: 700. Sudije: Stanojević i Anđelić.

Crvena zvezda: Dobožanov, Tankosić 2, Radović, Bursać, Peković 1, Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović.

Partizan: Rističević, Dori 2, Filip Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, Marko Janković 1, Barać, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić.