Dovi Šeik od Katara!

> 22:31

Vozač Dukatija Andrea Doviciozo pobedio je u prvoj ovogodišnjoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katara.

Treće kolo kao naručeno za Srbe: Prošao i Krajinović!

Doviciozo je slavio rezultatom 42:36,902 minuta. Italijan je u uzbudljivoj trci uspeo da se odbrani od napada Marka Markesa iz Honde u poslednjoj krivini i tako ostvari drugu uzastopnu pobedu na stazi Losal.

Aktuelni šampion Markes kroz cilj je prošao sa 0,023 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzeo je Kal Kračlou iz LCR Honde sa 0,320 sekundi zaostatka.

"Ne znam šta da kažem, bila je to pomalo neobična trka. Generalno, mogu biti veoma zadovoljan kako je sve počelo", rekao je Doviciozo.

Višestruki svetski šampion 40-godišnji Valentino Rosi iz Jamahe trku je počeo kao 14. a završio je na petom mestu sa 0,6 sekundi zaostatka za pobednikom.

Druga trka u Moto GP šampionatu na programu je 31. marta, za Veliku nagradu Argentine.