U prvom kolu ABA lige Partizan je savladao Solnok u gostima sa 60:55, dok je jedan od najvećih favorita za titulu Cedevita poražena u Novom Mestu od Krke sa 80:72

PARTIZAN OVERIO MAĐARSKU: Crno-beli u trećem pokušaju slavili u gostima protiv Solnoka

> 20:53

Po četvrtinama bilo je 10:11, 19:14, 15:12, 16:18). Crno-beli su gotovo čitavim tokom kontrolisali utakmicu, protiv rivala koji im je zadavao u prošlosti puno problema. Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj je Partizan stigao do 13 poena prednosti (44:31), što je donelo šestostrukom regionalnom šampionu prvu pobedu u Mađarskoj u ovom takmičenju. Najbolji kod pobednika bio je kapiten Milenko Tepić sa 13 poena, koliko je imao i Mihajlo Andrić.

Mega Vizura je u neverovatnoj utakmici u Smederevu slavila protiv MZT-a sa 103:95, ali tek posle produžetka. Debitant Metalac odlično se pokazao u Morači, pošto je do samog kraja imao šansu da pobedi Budućnost, ali je domaćin ipak slavio sa 65:61.