Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak i posle 4. kola ABA lige pošto su u Železniku savladali Mega Vizuru sa 93:77

CRVENO-BELI NEDODIRLJIVI: Zvezda savladala Mega Vizuru 93:77!

> 20:50

Ekipa Dejana Radonjića imala je do sada najteži ispid u regionalnom takmičenju, ali ga je položila uz fantastičnu igru Luke Mitrovića.

Kapiten crveno-belih bio je nerešiva enigma za gostujući tim, a meč je završio sa 27 poena (5-6 za dva, 5-5 za tri, 2-2 penali), 7 skokova, 2, asistencije i 2 krađe za indeks korisnosti 34.

Ekipa Dejana Milojevića bila je, kao i uvek, veoma motivisana protiv Zvezde, i odlično se držala u prvom poluvremenu. U prvoj deonici Mega je imala i +8, ali u nastavku je Zvezda ipak preuzela kontrolu i na kraju ostvarila rutinsku pobedu.

Sjajan je uz Mitrovića bio Boban Marjanović sa 20 poena (9-12) i 9 skokova, Markus Vilijams imao ej 10 poena i 4 asistencije, a Jaka Blažič je uz 10 poena uhvatio i 2 lopte. Na drugoj strani, Nenad Miljenović je odigrao još jednu odličnu utakmicu sa 14 poena i 14 asistencija, a Nikola Jokić je dodao 17 poena i 7 skokova.

Tok meča.

Mega je hrabro otvorila duel protiv Zvezde, iako je prve poene postigao Nikola Kalinić. Usledila je serija 6-0 gostujuće ekipe, uz četiri poena Nenada Miljenovića.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić iz startne postave izostavio je najkorisnijeg igrača 1. kola Evrolige Bobana Marjanovića, pa je na centru počeo Cirbes.

Nije Zvezdina odbrana na startu utakmice bila na nivou iz prethodnih mečeva, pa je Mega u prva tri i po minuta ubacila 14 poena (14:8). Igrači Mega Vizure bili su izuzetno motivisani, pa su čuvali prednost tokom prve deonice.

U petom minutu bilo je i 19:12, a ni do kraja prve deonice nije se ništa promenilo. Miljenović i Jokić pravili su mnogo problema odbrani Zvezde, pa je Mega posle 10 minuta vodila sa 29:26.

Početkom druge deonice Zvezda je zaigrala mnogo bolje, preuzela je vođstvo, a navijači su u nekoliko navrata bili vidno nezadovoljni odlukama sudije Milije Vojinovića. Na istog sudiju navijači su imali brojne pritužnbe i tokom finalne serije Košarkaške lige Srbije prošle sezone.

Imali su crveno-beli posle trojke Vilijamsa šest poena viška (38:32), ali Mega se brzo vratila sa pet vezanih poena.

Mega je i u drugoj deonici zahvaljujući sjajnoj igri Miljenovića uspevala da zadrži priključak, pa Zvezda nije mogla da napravi osetniju prednost. Na poluvremenu je Radonjićev tim imao +7 (51:44), a Zvezdin trener je ušao u verbalni sukon sa Vojinovićem pa je dobio tehničku grešku.

Mega se nije predavala ni početkom drugog poluvremena, iako je bilo jasno da Zvezda kontroliše dešavanja na parketu.

Uspevali su izabranici Dejana Milojevića da sjajnom igrom u napadu nadomeste veliki broj primljenih poena, ali Zvezda je u drugom delu treće četvrtine zategla i odbranu. Posle trojke kapitena Mitrovića u 28. minutu prvi put je razlika bila dvocifrena (67:57), a pred odlučujuću deonicu crveno-beli su vodili 68:61.