Kešelj srušio Krku - Zvezda na 14/0!

> 20:32

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Krku na gostovanju u okviru 14. kola ABA lige rezultatom 96:66.

Nole ekspres stao!

Zvezda je upisala i 14. pobedu u regionalnom takmičenju i ostala prva sa savršenim učinkom na početku drugog dela sezone.

Krka je porazom ostala "zakucana" za dno tabele ABA lige i zabeležila još jedan ubedljiv poraz, te nije uspela da iznenadi Zvezdu kao što je nedavno aktuelnog šampiona Budućnost.

Izabranici Milana Tomića su već na startu krenuli da grade prednost koja je bila sve veća i veća. Sredinom prve četvrtine i početkom druge ekipe su stale i nije bilo neke lepe košarke, ali se krajem prvog poluvremena sve promenilo.

Zvezda je odjednom otišla na dvocifrenu prednost, a kasnije i na +20. Trojke su pogađali maltene svi, od Simanića i Berona, do Dobrića i Perperoglua. Škedelj je uspeo da smanji prednost na 20 razlike na poluvremenu šutem iz rolinga i okreta u poslednjoj sekundi, a to je bio ubedljivo najlepši potez domaćina tokom prvih 20 minuta igre.

U drugom poluvremenu Krka je konačno krenula da igra. Tim iz Slovenije je u prvom poluvremenu postigao samo 31 poen, da bi u trećoj deonici "ubacio" čak 23. Zvezda je u tom delu igre vodila 27 razlike, ali je dobrom završnicom tim Simona Petrova došao do "samo" 15 poena zaostatka pred poslednjih deset minuta.

Ipak, nažalost po domaćina, crveno-beli su se na ulasku u četvrtu četvrtinu uozbiljili i ponovo zaigrali kao tokom većine meča. Serijom 8:0 Zvezda je otišla na +23 i "ugasila" svaku nadu, ako je ikakvu Krka i imala.

Do kraja utakmice nije se desilo ništa previše bitno i lider šampionata je samo "odradio posao" do isteka vremena, a jedini koji se istakao bio je Marko Kešelj, koji se "zapalio" i pogodio čak šest trojki za nešto više od 16 minuta na parketu, a kasnije i bio igrač utakmice.

Pomenuti Kešelj je bio najefikasniji sa 20 poena , a pratio ga je Simanić sa 17 poena. Čović je imao 11, a Reglend osam poena, a obojica su imali i po osam asistencija.

Krku je predvodio Jure Balažič sa 13 poena. Poen manje imao je Jure Lalić, a Luka Lapornik je završio sa deset.

Zvezdu sada očekuje gostovanje Unikahi 8. januara u Evrokupu, a zatim idu u Laktaše gde gostuju Igokei četiri dana kasnije. Krka svoj naredni meč u ABA igra u gostima, protiv Partizana 12. januara.

Kobajaši ponovo - još jedna pa ulazi u istoriju!

Ovo je bolelo - umesto da lupi "bananu", udario glavom u tablu (VIDEO)

Ninković o Stankoviću: "Ne pamtim kad je u Australiju došlo tako veliko i poznato sportsko ime"