Partizan protutnjao Zagrebom!

> 19:52

Košarkaši Partizana pobedili su na gostovanju Cibonu rezultatom 83:59, u 18. kolu ABA lige.

Viralni hit upotrebio i Milivojević: "Da sam pauk, mali pauk..."

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su šestu pobedu zaredom u regionalnom takmičenju, dok su domaći igrači pretrpeli 11. poraz.

Crno-beli su ovaj meč dočekali posle emotivno teškog poraza od Ritasa u Evrokupu i po rezultatu se može videti da su izvukli samo ono najbolje.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Đorđe Gagić sa 16 poena, Pejdž je ubacio 12, dok je Džok Lendejl postigao deset.

Ekipu iz Zagreba predvodio je Marko Ljubičić sa 18 poena, dok je Markota postigao 11.

Prvo poluvreme bilo je u znaku faulova. Za samo dvadeset minuta igre viđeno je ukupno čak 32 prekršaja i zbog toga utakmica nije imala neki ritam.

Sudije su gotovo svaki kontakt svirale, a ekipe su u ukupno izvele 36 bacanja - Partizan dvadeset, a Cibona šesnaest.

Gledali smo egal tokom prvog perioda igre, međutim crno-beli su u završnici uspeli da se odlepe i da na pauzu odu sa rezultatom 32:41.

Treća četvrtina ispostaviće se najvažnija. Pejdž i Gagić su napravili veliku seriju i očas posla prednost crno-belih bila je oko dvadeset poena. Ekipa Andree Trinkijerija držala je prednost do kraja meča i zasluženo je došla do trijumfa.

A oni su slobodni, navalite... Interesantna lista onih koji nisu pronašli mesto pod suncem: Afelaj, Ture, Krasić, Rosi, Kabaj, Emenike...

Džordž ne staje, Vestbrukov još jedan tripl-dabl!