Sledeće nedelje sve staje - Budućnost dobila Cedevitu i izjednačila na 1-1!

> 21:06

Košarkaši Budućnosti pobedili su Cedevitu sa 87:72, čime su izjednačili na 1-1 u polufinalnoj seriji ABA lige.

Braća Brajan osvojila Majami: "Pre osam meseci sam imao operaciju i doktor me je otvorio, mislio sam da više neću igrati"

Izabranici Jasmina Repeše odigrali su dobar meč, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem su napravili ključnu razliku za veliki trijumf (54:41). Šampiona ABA lige do pobede predvodio je Edvin Džekson sa 15 poena i šest skokova, Noris Kol je imao 11 i devet asistencija, dok su po 11 postigli i Gordić, Bitadze i Nikolić.

U poraženom sastavu Džejkob Pulen je postigao 18 poena, dok su jedanaest ubacili Kobs i Krušlin.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, igrali se fizički dosta jako, nije bilo lakih poena, pa je rezultat posle deset minuta bio 17:16 za goste.

Tokom druge četvrtine nismo videli ništa novo, bilo je malo raspoloženih igrača na obe strane, ali je uprkos velikom broju promašaja, tempo bio mnogo bolji i domaćini su imali +2, 33:31.

Budućnost je mnogo spremnija dočekala drugo poluvreme. Briljirao je Edvin Džekson koji je gotovo sve radio na terenu, dok je na drugoj strani Pulen držao Cedevitu u kakvom-takvom zaostatku.

Četvrtina je završena košem Erla Klarka i pred poslednju deonicu šampion ABA lige imao je +8, 58:50. U četvrtoj četvrtini Krušlin je sa sedam poena držao ekipu iz Zagreba, ali je Budućnost imala više raspoloženih igrača i sredinom deonice uspeli su da se odvoje.

Bitadze je takođe imao veliku ulogu, dok je Džastin Kobs odigrao veoma lošu utakmicu. Tačku na pobedu stavio je Edvin Džekson trojkom i Budućnost je izjednačila na 1-1.

Majstorica se igra za nedelju dana u Zagrebu. U drugom polufinalu takođe će treći meč odlučiti finalistu, pošto je Partizan došao do 1-1 protiv Zvezde.

Drama u Bahreinu - Hamilton slavio, agregat sprečio Leklera da pobedi, Fetel ponovo podlegao pritisku!

Kakav debi Miloševića - Još jedan poraz Partizana!