A za kraj, pobeda!

> 20:58

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjem meču Top 16 faze u Evrokupu pred svojim navijačima pobedili Unikahu sa ubedljivih 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).

Kantona zagolicao maštu navijača Mančestera!

Meč nije imao rezultatski značaj za crveno-bele koji su prethodno porazom od Limoža izgubili sve šanse da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.

Ipak, posle četiri uzastopna poraza, trijumf nad Špancima bio je bitan na psihološkom planu pred nstavaka takmičenja u Kupu Srbijie i nastavku sezone u ABA ligi.

Počeli su košarkaši Crvene zvezde nekako u grču, pomalo nesređeno, naročito u odbrani, što su košarkaši Unikahe iskoristili da sa serijom šuteva sa distance, naročito preko Kajla Vilšera, dođu do prednosti.

Srećom, ta razlika nikad nije prešla pet poena u korist Unikahe, Zvezda je držala rezultatski priključak da bi na isteku prve četvrtine, Španci imali samo poen prednosti, 27:26.

U drugoj četvrtini, potpuno druga slika, Zvezda bolja u svim segmentima, raspucali su se Davidovac, Nenadić i Faje, tako da je prednost rasla iz minuta u minut i na poluvremenu je bilo +16 u korist izabranika Milana Tomića.

U nastavku, sve je bilo stvar rutine. Dobra treća četvrtina omogućila je crveno-belima da pred ulazak u poslednju deonicu susreta zadrže tih 16 poena razlike, tako da pobeda nije dolazila u pitanje.

Istina, uspela je Unikaha sredinom poslednje četvrtine serijom poena smanji razliku na svega sedam poena, ali Nemanja Nenadić i Ognjen Dobrić su odigrali odlično u finišu i svojim poenima su zapečatili poraz španske ekipe.

U redovima Crvene zvezde, čak šestorica košarkaša imali su dvocifren učinak. najefikasniji je bio Džo Reglend sa 17, Dejan Davidovac je postigao poen manje, dok su Pereperoglu i Nenadić postigli po 13., Beron 11, a Dobrić deset poena.

Kod Unikahe, Kajl Vilšer je susret završio sa 18 poena, dok je Haime Fernandez postigao 14.