Vukićević na 2:04,87 na prvom treningu!

> 17:26

U Kicbilu održan je prvi zvanični trening, pred legendarni, 79. „Hanenkam”.

Mesi nije zaslužio? Osvojio je prvenstvo, Kup i imao je najviše golova u Evropi!

Brzi su bili Austrijanci, naročito olimpijski pobednik Matijas Majer, koji je stazu prevezao za minut, 57 sekundi i 44 stotinke. Sa 15 stotinki zaostatka, drugo mesto zauzeo je Kanađanin Bendžamin Tomsen, dok je treći bio još jedan Austrijanac, Danijel Danklmajer, koji je u ponedeljak slavio na istoj stazi, ali u trci Evropa kupa.

Reprezentativac Srbije, Marko Vukićević, prvi put u karijeri nastupio je na stazi „Strajf” i sa startnim brojem 34, u cilju je imao rezultat 2:04,87. U konkurenciji 69 takmičara, to je bilo 54. dostignuće.

Prvi trening je održan u idealnim uslovima, a na sreću, nije bilo težih padova. Ipak, nekoliko skijaša nije došlo do cilja. Među njima i Ćetil Jansrud, Romed Bauman, Kristofer Nojmajer, Karlo Janka, Stiv Najman... Po rečima meteorologa iz Insbruka, nema razloga za brigu u narednih nekoliko dana, pa se očekuje još jedan spektakularan vikend u Kicbilu.