> 20:49

Fudbaleri Crvene zvezde ispisuju istoriju!

Navijači Liverpula uz “pivce” i sunce čekaju meč sa Zvezdom

Srpski šampion je napravio najveći podvig u dosadašnjem toku sezone Lige šampiona.

Ponovila se 1973. godina, Crvena zvezda je napravila neverovatan rezultat i savladala Liverpul sa 2:0 na stadionu Rajko Mitić.

Neverovatna atmosfera je krunisala ovaj dogadjaj.

Junak crveno-belih je Milan Pavkov, koji je sa dva pogotka rešio pitanje pobednika. Igrala je Crvena zvezda neverovatno, napadali su i neverovatno zvučalo ali, bili su mnogo bolji rival od protivnika iz Engleske.

Od početka su znali šta žele, često su Marin i Filip Stojković slali visoke lopte pred gol Alisona u nameri da pronađu visokog Milana Pavkova i mora se reći da je takva taktika „upalila“ iako je i igra „po zemlji“ bila sasvim dobra i bilo je prilike da se i na taj način ugrozi gol protivnika.

Marko Marin je pokušao u devetom minutu šutem sa distance, da bi u 15. minutu posle kornera koji je izveo upravo bivši igrač Olimpijakosa, lopta došla do Vujadina Savića koji je iz gužve šutirao iz okreta, ali preko prečke.

Za očekivati je bilo da Jirgen Klop baci sve karte u napad u drugom poluvremenu i da se Crvena zvezda ograniči na odbranu svog gola. To se i dogodilo, svesno su crveno-beli prepustili inicijativu gostima, povuki se pred svoj gol.

Bilo je momenata kada su očajnički branili mrežu Borjana i otklanjali opasnost u poslednjem trenutku. Mešutim, odmah na početku su imali priliku domaćini.

Marko marin je u 46. minutu prihvatio loptu na desetak metara od gola Liverpula, šutirao je, lopta je pogodila u ruku Džejmsa Milnera, ali je sudija Mateo Lahoz odmahnuo rukom, smatravši da je lopta bila napucana i da nije bilo namere da se igra rukom.

Pritisnuli su gosti, ređali prilike, u 71. minutu Salah je pogodio stativu posle odlične prilike koja mu se iznenada ulazala. Isrti igrač imao je priliku i u 79. minutu, potom i u 82.

SS365: Evo startnih 11 za Liverpul

Omladinci LŠ: Liverpul kaznio Zvezdine promašaje