LŠ: Interesantno kolo, PSŽ se izvukao, Inter i Barsa remizirali

> 00:28

Remiji u Napulju i Milanu, slatka osveta Atletika, preokret Totenhema obeležili su utorak veče u Ligi šampiona.

Trinkijeri: "Izgleda loše, ali ima lep ukus"

U Grupi A Atletiko se revanširao Borusiji za poraz u Dortmundu i sa 2:0 napravio veliki korak ka osmini finala takmičenja usput prvi skinuvši skalp "milionerima" ove sezone.

U Grupi B Ikardi je tri minuta pre kraja doneo Interu 1:1 protiv Barselone, ali nije sprečio Katalonce da već sada "overe" plasman u nokaut fazu.

Totenhem je golovima Harija Kejna u poslednjih desetak minuta preokrenuo protiv PSV na 2:1 i ostao u igri za prva dva mesta u grupi.

Grupa C opravdava status "grupe smrti", Napoli i PSŽ su remizirali 1:1 nakon "totalnog fudbala" domaćina u drugih 45 minuta, a zahvaljujući šokantnoj pobedi Zvezde nad Liverpulom četiri tima dele samo dva puta uoči poslednja dva kola.

U Grupi D Porto i Šalke su pobedama na svojim terenima nad Lokomotivom 4:1, odnosno Galatasarajem 2:0, napravili ogromne korake ka osmini finala. Debakl u Dortmundu silno je motivisao Atletiko koji se revanširao Borusiji u Madridu.

"Jorgandžije" su dominirale na Vandi Metropolitano i golovima Saula Njigesa u prvom, te Antoana Grizmana krajem drugog poluvremena slavile 2:0. Španski tim se trećom pobedom izjednačio sa Borusijom na deobi prvog mesta, te napravio ključan korak ka osmini finala elitnog takmičenja. Atletiko je prvi tim koji je nadigrao ekipu iz Dortmunda ove sezone u svim takmičenjima.

U prvom meču grupe Klub Briž je deklasirao Monako 4:0 u kneževini, pa će sledeće kolo odlučiti ko će proći dalje. Borusija čeka Briž, a Atletiko dočekuje Monako, pa bi domaćini pobedama zaključili posao u ovoj grupi.

Dominirali su Katalonci na Đuzepe Meaci, imali 27 šuteva, ali lopta nije htela u Interov gol. Konačno, sedam minuta pre kraja Malkom uspeva da savlada Handanoviča i svi su već videli Barsu u nokaut fazi. Međutim, prerano su se počeli radovati gosti, zaboravili su ko je kapiten Intera, iako su ga lično školovali. Tri minuta pre kraja Mauro Ikardi surovo kažnjava silne promašaje Barse i donosi ogroman bod "Nerazurima".

Ipak, nije pokvario slavlje Kataloncima koji su ovim bodom zvanično izborili mesto među 16 najboljih u Evropi. Bio bi još veći da je PSV priredio senzaciju u Londonu što se očekivalo do same završnice susreta. Golom De Jonga u prvom minutu Holanđani su vodili na Vembliju sve do 79. minuta, da bi na kraju ostali praznih šaka.

Hari Kejn je opet pokazao klasu i po ko zna koji put spasao Totenhem. Postigao je dva gola u poslednjih 11 minuta i doneo preokret vredan osmine finala. Sada dva kola pre kraja Totenhem ima samo tri boda manje od drugoplasiranog Intera, koji čeka na Vembliju u narednoj rundi.

Senzacionalna pobeda Crvene zvezde nad Liverpulom otvorila je mogućnost Napoliju i PSŽ da preuzmu kontrolu, ali je nisu iskoristili. PSŽ je najavio veliki trijumf pod Vezuvom golom u nadoknadi prvog poluvremena, ali su Parižani na kraju dobro prošli sa 1:1.

Gosti su poveli po isteku nadoknade prvog poluvremena zahvaljujući sjajnoj akciji Kilijana Mbapea koji je servirao gol Huanu Bernatu. Trener Napolija Karlo Ančeloti je bes na sudiju preusmerio u motivaciju svojih igrača koji su zablistali u drugih 45 minuta priredivši impresivnu predstavu na San Paolu.

Ređale su se šanse za Mertensa i Kaljehona, ali je na golu PSŽ impresivan bio Đanluiđi Bufon. Međutim, ni veliki Điđi nije svemoćan, pa je kapitulirao pola sata pre kraja.

Nije imao šanse posle savršenog jedanaesterca Lorenca Insinjea. U nastavku meča Napoli je krenuo i na pobedu, ali je PSŽ odoleo. Tako dva kola pre kraja četiri tima dele samo dva boda, a u sledećoj rundi Zvezda gostuje Napoliju, dok PSŽ čeka Liverpul.

Porto je opravdao status favorita i ubedljivom pobedom nad Lokomotivom 4:1 stigao ka korak od nokaut faze. Domaćin je već u prvom poluvremenu odradio pola posla protiv Rusa, pogocima Erera i Marege koji su jedan drugom asistirali. Džeferson Farfan donosi malu nadu gostima pola sata pre kraja, ali domaćin ekspresno reaguje i preko Meksikanca Korone šest minuta kasnije stavlja tačku na meč.

U nadoknadi vremena Otavio postavlja konačan rezultat, a Porto stiže na bod od osmine finala.

Veliki posao odradio je i Šalke pobedom nad Galatasarajem 2:0 u Gelzenkirhenu. Burgštaler je kaznio amatersku reakciju odbrane i golmana gostiju u četvrtom minutu, a tačku na meč stavio je Ut pola sata pre kraja.

U narednom kolu Porto čeka Šalke, dok se ključan meč igra u Moskvi gde Galatasaraj mora da pobedi ako želi u osminu finala.

IZVOR: B92.NET