Majstor Tadić dva puta u Bajernovu mrežu!

> 23:34

Ajaks i Bajern su u Ajndhovenu odigrali spektakularan meč koji je završen rezultatom 3:3, a Dušan Tadić je ponovo bio maestralan.

Crvena zvezda se osvetila Breši i više nego ubedljivo!

Spektakularno veče u Amsterdamu, 3:3 i dva gola Dušana Tadića.

Bavarci su poveli već u 13. minutu preko Roberta Levandovskog. Naš reprezentativac je pogodio za izjednačenje u 61. minutu nakon sjajne akcije. Već u 68. Ajaks ostaje sa igračem manje nakon isključenja Vobera, da bi u 75. broj igrača na terenu bio izjednačen - Tomas Miler nakon brutalnog starta dobija crveni karton.

Osam minuta pre kraja Boateng pravi penal za Ajaks, koji realizuje Tadić i donosi "kopljanicima" rezultat za prvo mesto. Međutim, nije prošli ni pet minuta, a Taljafiko obara Alkantaru, pa Levandovski takođe drugim golom poravnava.

U poslednjem minutu regularnog dela meča Kingsli Koman sjajnim udarcem donosi novi preokret, ovaj put Bajernu, ali u petom minutu nadoknade Taljafiko se iskupljuje i na asistenciju Huntelara donosi Ajaksu zaslužen bod.

Naš reprezentativac je postigao pet golova u grupnoj fazi na šest mečeva i samo je Robert Levandovski efikasniji od njega.

Bajern kao prvi u grupi ide u nokaut fazu, Ajaks je drugi.