Fener bolji od Baskonije, Srbi solidni

> 21:31

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Žalgiris sa 78:61 u 18. kolu Evrolige u Istanbulu.

Vioriće se i zastava "Svete stolice" - Vatikan dobio prvo sportsko društvo!

Žalgiris već neko vreme nije ni senka ekipe koja je uspela da izbori Fajnal for Evrolige u Beogradu, a Fener je pokazao da ga poraz od Himkija nije uzdrmao.

Najbolji strelci su među žuto-crnima bili Melih Mahmutolu i Kostas Slukas sa po 14 poena, dok je Jan Veseli dodao 13. Srpski košarkaši Nikola Kalinić i Marko Gudurić imali su šest, odnosno pet poena.

U Žalgirisu se kao dvocifren istakao jedino Brendon Dejvis sa 12 poena, a najbliži mu je bio Paulius Jankunas sa devet. Žalgiris je na startu poveo sa 5:0 trojkom Milaknisa i poenima Dejvisa, ali je to sve što je litvanski tim imao da kaže u prvoj deonici.

Momci Željka Obradovića su brzo preokrenuli i taj deo igre završili sa +8, da bi pre poluvremena stekli i svih +18 pre nego što se na pauzu otišlo rezultatom 43:29.

Fenerbahče sve do poslednje četvrtine nije ispuštao dvocifrenu prednost, a Edgaras Ulanovas, spomenuti Dejvis i nekadašnji igrač Crvene zvezde Nejt Volters uspeli su da približe sastav iz Kaunasa na 57:50 na osam i po minuta do kraja.

Međutim, domaćin se nakon toga konsolidovao, zaigrao bolje i nije doveo u pitanje svoju šesnaestu pobedu u 18 mečeva. Fenerbahče je prvi u Evroligi, a Žalgiris tek 12. sa sedam pobeda i 11 poraza.

Atinjani i zvanično dobili NBA pojačanje!

Pravo bogatstvo za Prijovića - Srpski napadač zadužio opremu u zemlji "nafte"