Moskovljani opet bolji od Reala, drugi put ove sezone

> 20:17

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su Real Madrid na domaćem parketu rezultatom 83:78 u 22. kolu Evrolige.

Još jedan u nizu - Skols dobio prvi trenerski posao!

CSKA je po drugi put ove sezone bio bolji od Reala, posle trijumfa u Madridu, i time im se osvetio za poraz u polufinalu Fajnal fora prošle godine u Beogradu. Moskovljani su se vratili na pobedniču putanju šestim trijumfom zaredom u svim takmičenjima posle serije nešto lošijih rezultata.

Real je dosta bolje igrao u prvih 20 minuta i CSKA zaustavio sjajnom odbranom. Moskovljani su za poluvreme postigli tek 34 poena, što je značajno iznad njihovog uobičajenog proseka, ali su znatno kvalitetniju košarku igrali u nastavku.

Tim Dimitrisa Itudisa napravio je prednost od devet poena u narednih deset minuta i pred poslednju četvrtinu ušao sa prednošću od tri poena. CSKA je u poslednjem kvartalu čuvao prednost, koja se kretala od 1 do 7 poena, ali je na kraju ipak viđena drama.

Madriđani su prišli na pola koša zaostatka i ušlo se u "penal završnicu". Na 17 sekundi je Danijel Heket bacanjima doneo tri poena prednosti domaćinu, a Real je krenuo u poslednji napad. Džejsi Kerol je preuzeo odgovornost, ali je promašio ceo obruč.

Nando de Kolo je još jedanptu zablistao sa 21 poenom, Kori Higins je imao 15, a Danijel Heket 14. Vil Klajburn, koji je postigao slobodna bacanje koje je odvelo CSKA na razliku od dva poseda četiri sekunde pre kraja, postigao je osam poena i imao šest skokova.

"Kraljevski klub" je predvodio Entoni Rendolf sa 20 poena, a pratili su ga Gustavo Ajon sa 11 poena, te po šest skokova i asistencija, kao i Klemen Prepelič sa 10 poena, dok niko više nije bio dvocifren kod gostiju. Serhio Ljulj nije igrao, dok je Rudi Fernandes za 19 minuta postigao tek jednu trojku.

Tragedija u Riu: U trening centru Flamenga stradalo deset osoba!