Tipsarević među osam najboljih u Hjustonu!

> 21:28

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale turnira u Hjustonu pobedom nad Britncem Kemronom Norijem posle dva odigrana seta.

Možda nešto promeni - Đoković promenio sparing partnera u Monte Karlu (VIDEO)

Tipsarević, trenutno 372. teniser na planeti, do pobede protiv trećeg nosioca turnira došao je posle jednog časa i 14 minuta igre – 6:3, 6:4. Janko je ponovo došao do pobede bez izgubljenog seta, nakon što je u prvoj rundi izbacio domaćeg tenisera Tenisa Sandgrena.

U prvom setu viđen je "festival" brejkova. Na kraju, bolji je bio Srbin, koji je od rezultat 3:3 osvojio sva tri preostala gema – tokom kojih je izgubio svega tri poena – i došao do prvog seta.

Prvi je u drugom delu igre zapretio Nori, koji je poveo sa 3:1. Srpski teniser je imao priliku da odmah uzvrati istom merom, ali je protraćio svoje dve brejk šanse.

To nije omelo neumornog Tipsarevića, koji je od zaostatka od 4:2 došao do četiri gema u nizu, bio sjajna prilikom brejk prilika i na svoj i na tuđi servis, te zasluženo slavio pobedu iskoristivši drugu meč loptu.

Nekada osmi teniser planete će se u četvrtfinalu Hjustona takmičiti sa boljim iz okršaja između Amerikanca Sema Kverija i Španca Giljerma Garsija-Lopesa.

Janku je ovo prvo četvrtfinale nekog ATP turnira posle skoro tri godine.

U modernom vremenu, otkaz se daje preko Tvitera!

Partizanu se zbog 6:0 oduzimaju bodovi?