Delfini prejaki za Mađare!

> 18:18

Vaterpolisti Srbije su se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva savladavši Mađarsku rezultatom 8:5 (4:0; 1:1, 2:2, 1:2).

Megu pojačao talentovani Nemac

Srbija je fantastično startovala i pokazala da se ne plaši Mađara, poveli su sa 4:0 u prvo četvrtini. Prednost na poluvremenu bila je četiri gola, i ništa u tom trenutku nije naslućivalo na preokret.

Mađarska je u jednom trenutku spustila prednost na 5:2, što je iznosilo seriju od 2:0, ali je Nikola Jakšić tada trećim šutem iz isto toliko pokušaja vratio prednost na +4.

Srbija u poslednju deonicu ušla sa četiri gola prednosti, i tu prednost održava u četvrtoj deonici, sa po golom na obe strane u poslednjih 30 sekundi meča, za konačan rezultat od 8:5.

Poslednju deonicu su izgubili rezultatom 2:1 ali taj rizik su mogli da dopuste jer su na samom početku utakmice napravili ono što im je trebalo.

Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Hrvatska - Crna Gora.

Oglasio se Mire Radović, biće ''ludilo'' protiv Zvezde?